BUDAPEST & VIENNA

Два красиві міста, які ми відвідали цієї весни - Будапешт та Відень. Кожен зі своєю родзинкою та неповторною атмосферою.

Прекрасний сонячний день у Будапешті, місто так і посміхається нам і начебто огортає у своїх обіймах. Однозначно з цим місцем у нас сталося кохання. І дуже дивно, що ми раніше тут не бували, адже тут і справді дуже незвично та красиво. Тому я вирішила написати про кілька найцікавіших фактів, пов'язаних з містом.

• Звісно, ​​згадаю, що раніше це були різні міста Буда, Обуда та Пешт, розділені між собою водами Дунаю. Але цей факт напевно відомий усім.
• У Будапешті з'явилося перше метро в Європі. І воно досі функціонує – наймиліші жовті вагончики-поїзди та дуже затишні станції.
• Тут немає будівель понад 96 метрів (висота дзвіниці собору святого Іштвана та будівлі парламенту). Від цього весь центр виглядає особливо охайним і красивим, ніяких безглуздих хмарочосів.
• Трамвайні лінії Будапешта – найзавантаженіші у світі!
• Будапешт – це батьківщина одного з головних ініціаторів та засновників фотографічного агентства Магнум, майстра репортажної фотографії – Роберта Капи (і тут є його музей).
• У жодному іншому місті ми не бачили такого величезного "старого, історичного" міста. Можна гуляти безперервно - і всюди будуть архітектурні дива і красиві будівлі.
• Набережна дуже чиста, чудове місце щоб гуляти та милуватися красою обох берегів, Дунаєм та мостами.

Протягом багатьох століть Відень був містом-резиденцією Габсбургів, а за їх правління і столицею Священної Римської імперії німецької нації, перетворившись на культурний і політичний центр Європи. У 1910 році у місті проживало два мільйони людей, вона займала четверте місце серед найбільших міст світу, поступаючись лише Лондону, Нью-Йорку та Парижу.

Не дивно, що місту притаманні багато особливостей великого мегаполісу і одного з найдорожчих міст Європи - великі натовпи туристів на вулицях, безліч дорогих машин і дуже високі ціни.

Відень вражає своїми багатими архітектурними принадами, шикарними палацами та чудовими храмами. Але окремою скелею серед цих пам'яток стоїть незвичайний будинок, збудований за проектом австрійського художника та архітектора Фріденсрайха Хундертвассера.

Будівля відрізняється «горбистою» будовою, дах покритий ґрунтом із чагарниками та травою. Всередині деяких кімнат-ніш висаджено дерева. У будинку Хундертвассер втілив свої ідеали мистецтва та краси, такі як використання цілої палітри фарб, відсутність прямих ліній, велика кількість зелені та багатоплановість. Строкатий фасад доповнюють різні за величиною та формою вікна, мозаїка та орнаменти з кольорових глазурованих плиток. Художник цей твір вважав однією з вершин своєї творчості, і навіть присвятив йому хвалебний вірш. Хундертвассер, іменем якого названий будинок, після завершення будівництва не прийняв гонорару за проект, заявивши, що щасливий, що на цьому місці не було збудовано щось потворне.