YURIY & CINDIA

Весілля Юри та Сіндії у Львові було дуже цікавим та незвичайним! У ній переплелися і об'єдналися національні традиції Сінгапуру (звідки родом Сіндія) та України (звідки родом Юра). За українською традицією пару благословляли батьки та близькі родичі з молитвами та короваєм. А ось за сінгапурською традицією відбувалася дуже гарна чайна церемонія.
Щоразу на таких весіллях ми вкотре переконуємось, наскільки сильно зараз стираються межі та відстані на землі! І що для справжнього кохання немає жодних перешкод.

The wedding of Yuriy and Cindia in Lviv was very interesting and unusual! The national traditions of Singapore (where Cindia comes from) and Ukraine (where Yuriy comes from) intertwined and united in it.
According to Ukrainian tradition, the couple was blessed by parents and close relatives with prayers and a loaf. And then according to Singaporean tradition, a very elegant tea ceremony took place.
Such weddings show us each time, that there are no real boundaries and distances on the earth that true love can’t overcome.